Pytania i odpowiedzi do lektury zemsta

Pobierz

Ulubione powiedzeniem Cześnika było: a.niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba.. 19.tego testu: ksiazki gimnazjum, Zemsta, .. japierdole co to za pytania.. Akt II Scena IX Dlaczego Papkin pisze testament?. Kto był głównym bohaterem ?. Kto często wypowiadał powiedzonko : ,,Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba"Zemsta Akt II Scena VII Dlaczego Cześnik wyzywa Rejenta na pojedynek?. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. Szybka powtórka materiału.. Do jakiego żywiołu porównany jest Milczek?. Papkin pisze płacząc swój testament, ponieważ pewny jest że został otruty winem przez Rejenta, gdy był u niego z misją, wysłany przez Cześnika.. - Wacław i Klara.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Lista pytań do lektury Zemsta Aleksandra Fredry.Zaloz wlasny blog!Sprawdzian z tresci lektury "Zemsta" Sprawdzian z tresci lektury " Zemsta" 1.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. c) skontrastowaniu bohaterów.. 5.dlaczego Wacław płacił Papkinowi 6.Dlaczego Papkina nazywamy .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - Aleksander Fredro.Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Zemsty": Jakim rodzajem i gatunkiem jest "Zemsta"?.

Pytania i odpowiedzi do lektury Zemsta (.

2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!Czas na odpowiedź: 10sekund.. 9833Obserwuj autoraDodaj do ulubionych.pytan do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepsza mozesz ja dodacTest z lektury Zemsta".. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. b) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych.. Rozwiązanie.. Gatunek: komedia.. d) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych.. Cześnik ma nadzieję, że Rejent przestraszy się i w końcu wyniesie.. Przewiń.. odpowiedź: Stryj Klary miał na imię Maciej (chodzi o Macieja Cześnika Raptusiewicza).. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Komu planował oświadczyć się Cześnik?1.. Komizm postaci w "Zemście" polega na: a) nadaniu bohaterom dziwacznych imion.. Kto napisal książkę.. zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepsza mozesz ja dodacZaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do .. lektury " Zemsta" 1.. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. Ksiazke czytalam w 1 .Trudny test z Zemsty..

Pytania do lektury.

Czy powieść byla ekranizowana?. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Test składa się z 12 pytań.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. (132 KB) Pobierz.. Jak miał na imię stryj Klary?. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Cześnik postanowił starać się o rękę Podstoliny, gdyż podziwiał jej: a) niezwykłą urodę b) doświadczenie życiowe c) posiadany majątek d) zalety charakteru 3.Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Akcja "Zemsty" rozgrywa się: a) na wsi b) w mieście c) w stolicy d) we Lwowie 2.. Na stronie znajdziesz tysiace innych quizow, testow wiedzy i sprawdzianow na rozne tematy.Zestaw pytan sprawdzajacych zrozumienie tresci komediiZemsty polubiles bardziej, ktora Ci sie spodobala?. 30 pytan i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytan do zemsty i odpowiedzi na nie :) To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepsza mozesz ja dodacTest z lektury Zemsta".Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: 10 pytań do lektury ,,Zemsta" Pytania .. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj stracę te makówkę" i "idź serdeńko bo cię trzepnę"?. odpowiedź: "Zemsta" to dramat (rodzaj literacki) i komedia (gatunek literacki).. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?.

Brakuje odpowiedzi.

Szkoła - zapytaj eksperta (976) Szkoła - zapytaj eksperta (976) Wszystkie (976) Język angielski (700) Język polski (0) Matematyka (0) Biznes i Finanse (35846) .Zemsta pytania i odpowiedzi sprawdzian Gdzie miała znajdować się trucizna, której obawiał się Papkin?. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. 32 pytań Lektury szkolne Raptuso.zemsta testy z odpowiedziami.docx.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. 30 pytan i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) 30 jakich kolwiek pytan do.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt